Mи имамо тим!

ОШ "Вера Радосављевић":

- школа без насиља: стварамо безбедну и подстицајну средину за учење, рад и развој;
     - стручан кадар: примена савремених метода рада;
     - добра опремљеност техничким и наставним сретствима: рачунар у свакој учионици, бежични интернет;
     - одлични услови за бављењем спортом: школа одбојке, кошарке и борилачких веш- тина;
     - уводимо факултативне предмете од првог разреда: тенис, енглески и немачки језик, корективна гимнастика;
     - основно образовање одраслих: бесплатно школовање од првог до осмог разреда;
     - бесплатна ужина за треће дете;
     - бесплатан превоз за ученике са сметњама у развоју;
     - сигуран упис у жељену средњу школу.

Основна школа "Вера Радосављевић" је основана 1964. године. У саставу матичне школе су и подручна одељења:
     - Брестовац,
     - Мокрање,
     - Речка,
     - Сиколе,
     - Самариновац.

Школа има 24 одељења у којима наставу похађа 540 ученика. У подручним  одеље- њима је организован и претшколски програм. У школи је запослено 67 радника, од којих су 45 наставно, а 22  ваннаставно особље.
     Школа поседује 10 учионица опремљених рачунарима, 10 кабинета у којима се одвија настава у две смене, дигитални кабинет, фискултарну салу, сопствено централно грејање, бежични интернет, видео назор, музичко озвучење, парк површине 1000 m2, спољашне терене за мали фудбал, рукомет, кошарку, одбојку и тенис, кухињу и трепезарију површине 900 m2. Школска зграда има 4000 m2 корисног простора.

МИСИЈА

Ми смо основна школа која већ пет деценија васпитава, oбразује и oспособљава ученике за стицање знања и умећа која ће бити основ за даље школовање и успешно укључивање у савремено друштво.

ВИЗИЈА

Желимо да постанемо школа у којој ће ученици у циљу стицања и проширивања знања, бити у могућности да користе стручне и савремене изворе информација. Наш циљ је да развијемо интелектуалне, креативне и социјалне капацитете ученика на начин који ће им омогућити да по својим знањима и умећима буду равноправни грађани света.

Светислав Трнкић, професор физичког васпитања

Основна школа „Вера Радосављевић“
Јована Јовановића Змаја б. б.
19300 Неготин

Телефони: